Æblemarmelade med stykker
Varenr.: 9283620
| Kg. pr. enhed | 15 |
| Enhed | Spand |
| Pr. palle | 44 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 984 kJ / 235 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| - mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 57,2 g |
| - heraf sukkerarter | 57,1 g |
| Kostfibre | 0,8 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,2 g |
Ingredienser:
Sukker, Æbler fra tørret æbler (21 %), Æbletern (19%), Modificeret tapiokastivelse E1442, Citronsyre E330, Pektin E440, Tri-natriumcitrat E331, Natrium alginat E401, Tri-calciumcitrat E333, Kaliumsorbat E202.





