Baguette Morgenbrød 100/0 NaturAks
Varenr.: 3300004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1437 kJ / 343 kcal |
| Fedt | 1,9 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 66,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 3,1 g |
| Protein | 12,2 g |
| Salt | 1,96 g |
Ingredienser:
HVEDEMEL, DURUMHVEDEMEL, salt tilsat jod, HVEDEGLUTEN, rapsolie, melbehandlingsmiddel (enzymer (amylase, xylanase, oxidase), E300)).








