Basis Baguette 5/95 NaturAks
Varenr.: 3315104
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1089 kJ / 260 kcal |
| Fedt | 6,1 g |
| - mættede fedtsyrer | 4,9 g |
| Kulhydrat | 41,2 g |
| - heraf sukkerarter | 1 g |
| Kostfibre | 3,4 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 31,15 g |
Ingredienser:
Salt tilsat jod, RUGSIGTEMEL, DURUMHVEDEMEL, HVEDEMEL, emulgator (E472e), rapsolie, melbehandlingsmiddel (enzymer (xylanase, amylase), E300).






