Basis Bløddej 25/75 NaturAks
Varenr.: 3314504
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1926 kJ / 460 kcal |
| Fedt | 22,1 g |
| - mættede fedtsyrer | 10,9 g |
| Kulhydrat | 56,5 g |
| - heraf sukkerarter | 30,3 g |
| Kostfibre | 1,8 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 6,55 g |
Ingredienser:
Sukker, HVEDEMEL, palmeolie, salt, TØRGÆR, fortykningsmidler (E1414, E440), glucosesirup, HVEDEGLUTEN, emulgatorer (E472e, E471), rapsolie, majsstivelse, smøraroma, melbehandlingsmiddel (enzym (amylase), E300).






