Basisblanding Fuldkorn 60/40 NA
Varenr.: 3091004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1473 kJ / 352 kcal |
| Fedt | 5,4 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 59,3 g |
| - heraf sukkerarter | 3 g |
| Kostfibre | 10,1 g |
| Protein | 10,7 g |
| Salt | 2,35 g |
Ingredienser:
84,% FULDKORNSHVEDEMEL, HVEDEMEL, rapsolie, tørret SPELTHVEDESURDEJ, salt tilsat jod, brun farin, HVEDEGLUTEN, druesukker, emulgator (E472e (vegetabilsk)), melbehandlingsmiddel (enzymer (amylase, xylanase), E300).










