Bløddej 100/0 NaturAks
Varenr.: 3301004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1569 kJ / 375 kcal |
| Fedt | 6,5 g |
| - mættede fedtsyrer | 2,7 g |
| Kulhydrat | 66,3 g |
| - heraf sukkerarter | 8,4 g |
| Kostfibre | 2,8 g |
| Protein | 10,6 g |
| Salt | 1,75 g |
Ingredienser:
HVEDEMEL, sukker, palmeolie, salt, TØRÆG, modificeret kartoffelstivelse, glukosesirup, HVEDEGLUTEN, fortykningsmiddel (E440), rapsolie, majsstivelse, emulgator (E471), smøraroma, melbehandlingsmiddel (enzymer (amylase, xylanase, oxidase), E300)).






