Chokoladedråber bagefaste mørk 48% Callebaut
Varenr.: 9281004
| Kg. pr. enhed | 20 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 30 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 2107 kJ / 504 kcal |
| Fedt | 27,8 g |
| - mættede fedtsyrer | 16,7 g |
| Kulhydrat | 52,4 g |
| - heraf sukkerarter | 49,5 g |
| Kostfibre | 9,1 g |
| Protein | 5,7 g |
| Salt | 0,01 g |
Ingredienser:
Mørk chokolade (kakaomasse, sukker, dextrose, emulgator: SOYA lecithin. Kan indeholde spor af MÆLK.





