Chokoladespåner hvid (shavings) Callebaut
Varenr.: 9281036
| Kg. pr. enhed | 2.5 |
| Enhed | Kasse |
| Pr. palle | 64 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 2263 kJ / 541 kcal |
| Fedt | 30,4 g |
| - mættede fedtsyrer | 18,3 g |
| Kulhydrat | 59,9 g |
| - heraf sukkerarter | 59,5 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 6,5 g |
| Salt | 0,23 g |
Ingredienser:
Sukker 50,5 %; SØDMÆLKSPULVER 25,5 %; kakaosmør 23,5 %; emulgator: SOJAlechithin <1 %; naturlig vaniljearoma <1 %.





