Chokoladespåner mørk (shavings) Callebaut
Varenr.: 9281034
| Kg. pr. enhed | 2.5 |
| Enhed | Kasse |
| Pr. palle | 64 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 2175 kJ / 520 kcal |
| Fedt | 30,3 g |
| - mættede fedtsyrer | 43,3 g |
| Kulhydrat | 18,2 g |
| - heraf sukkerarter | 9,8 g |
| Kostfibre | 8 g |
| Protein | 0,01 g |
| Salt | 0 g |
Ingredienser:
Sukker 49,5 %; kakaomasse 43,0 %; kakaosmør 7,0 %; emulgator: SOJAlechithin <1 %; naturlig vaniljearoma <1 %. Kan indeholde spor af MÆLK.





