Crema fondente chokolade
Varenr.: 9070000
| Kg. pr. enhed | 10 |
| Enhed | Spand |
| Pr. palle | 60 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 2409 kJ / 576 kcal |
| Fedt | 40,4 g |
| - mættede fedtsyrer | 9,0 g |
| Kulhydrat | 45,2 g |
| - heraf sukkerarter | 43,3 g |
| Kostfibre | 5,6 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,03 g |
Ingredienser:
Sukker, vegetabilsk fedtstof (palme, solsikker, shea og raps), fedtreduceret kakaopulver, 5% HASSELNØDDER, 2% SKUMMETMÆLKspulver, emulgator: Lecithin E322 (SOYA), naturlig vanilje aroma. Kan indeholde spor af mandler.





