Delisoft Rugbrød 100/0 NaturAks
Varenr.: 3082004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1437 kJ / kcal |
| Fedt | 4,9 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 59,6 g |
| - heraf sukkerarter | 3,7 g |
| Kostfibre | 10,2 g |
| Protein | 9,5 g |
| Salt | 2,45 g |
Ingredienser:
34,5% dansk RUGSIGTEMEL, 20% danske RUGKERNER, dansk HVEDEMEL, 10% dansk RUGMEL, hørfrø, tørret HVEDESURDEJ (HVEDEMEL, starterkultur), salt tilsat jod, karamelpulver (glucose sirup, maltodextrin, sukker), brun farin, melbehandlingsmiddel (E300).







