Grand Farine Baguette 100/0 NaturAks
Varenr.: 3073004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1446 kJ / 345 kcal |
| Fedt | 2,2 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 65,8 g |
| - heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Kostfibre | 2,8 g |
| Protein | 13,1 g |
| Salt | 1,97 g |
Ingredienser:
HVEDEMEL, DURUMHVEDEMEL, salt tilsat jod, HVEDEGLUTEN, rapsolie, melbehandlingsmiddel (enzymer (lipase, amylase, xylanase, oxidase), E300)).







