Grødbrød 30/70 NaturAks
Varenr.: 3326004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1508 kJ / 360 kcal |
| Fedt | 4,5 g |
| - mættede fedtsyrer | 1,2 g |
| Kulhydrat | 58,3 g |
| - heraf sukkerarter | 1,5 g |
| Kostfibre | 7,6 g |
| Protein | 16,9 g |
| Salt | 0,03 g |
Ingredienser:
HAVREGRYN, tørret HVEDESURDEJ (HVEDEMEL, starterkultur), BYGGRYN, RUGGRYN, HVEDEMEL, DURUMHVEDEMEL, HVEDEGLUTEN, emulgator (E472e), stabilisator (E415), RUGMEL, melbehandlingsmiddel (enzymer (amylase, xylanase, oxidase), E300)).








