Hindbærmarmelade alm.
Varenr.: 9283607
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Spand |
| Pr. palle | 44 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1002 kJ / 240 kcal |
| Fedt | 0,3 g |
| - mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 57,2 g |
| - heraf sukkerarter | 56,3 g |
| Kostfibre | 1,7 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,1 g |
Ingredienser:
Sukker, Vand, Hindbær (20%), Pektin E440, Citronsyre E330, Natrium polyphophat E452, Kaliumsorbat E202, Tri-natriumcitrat E331. Fremstillet af 20 g frugt pr. 100 g.





