Hvedebrødssur NaturAks
Varenr.: 3312104
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1495 kJ / 357 kcal |
| Fedt | 2,4 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,5 g |
| Kulhydrat | 65 g |
| - heraf sukkerarter | 17,3 g |
| Kostfibre | 2,5 g |
| Protein | 16,5 g |
| Salt | 0,59 g |
Ingredienser:
DURUMHVEDEMEL, HVEDEMEL, VALLEPULVER (MÆLK), HVEDEGLUTEN, druesukker, tørret HVEDESURDEJ, (HVEDEMEL, starterkultur), rapsolie, melbehandlingsmiddel (E 300, enzymer (xylanase, amylase, oxidase)).






