Lys brødmalt
Varenr.: 9282032
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Dunk |
| Pr. palle | 60 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1282 kJ / 302 kcal |
| Fedt | <0,5 g |
| - mættede fedtsyrer | <0,1 g |
| Kulhydrat | 70 g |
| - heraf sukkerarter | 40 g |
| Kostfibre | 1,1 g |
| Protein | 4,7 g |
| Salt | 0,09 g |
Ingredienser:
Maltet BYG, BYG malt og vand.





