Margarine rulle 18 blok
Varenr.: 9284087
| Kg. pr. enhed | 10 |
| Enhed | Karton |
| Pr. palle | 80 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 2954 kJ / 707 kcal |
| Fedt | 80 g |
| - mættede fedtsyrer | 36 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| - heraf sukkerarter | 0 g |
| Kostfibre | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 1,0 g |
Ingredienser:
Palmolie MB, rapsolie, vand, emulgator (E322 lecithin, E471 mono- og diglycerider af vegetabilske fedtsyrer, E475 polyglycerolester af vegetabilske fedtsyrer), salt, surhedsregulerende middel (E330 citronsyre), naturlig aroma, vitamin A.





