Overtræksmarcipan rød
Varenr.: 9283031
| Kg. pr. enhed | 10 |
| Enhed | Kasse |
| Pr. palle | 40 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1709 kJ / 404 kcal |
| Fedt | 11,30 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,80 g |
| Kulhydrat | 74,90 g |
| - heraf sukkerarter | 65,20 g |
| Kostfibre | 0,00 g |
| Protein | 4,60 g |
| Salt | 0,00 g |
Ingredienser:
Marcipan (Sukker, 23% MANDLER, glukosesirup, sorbitol, vand, sirup, stabilisator (E418, invertase), farvestoffer (E120, E150c, E161b), konserveringsmiddel (E202), smagsstoffer (inklusive vanillin).





