Panifico 10/90 NaturAks
Varenr.: 3325004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1474 kJ / 352 kcal |
| Fedt | 1,8 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 69,1 g |
| - heraf sukkerarter | 0,6 g |
| Kostfibre | 3,7 g |
| Protein | 11,9 g |
| Salt | 0,07 g |
Ingredienser:
DURUMHVEDEMEL, tørret HVEDESURDEJ (HVEDEMEL, starterkultur), melbehandlingsmiddel (enzymer: amylase, xylanase, oxidase), E300)).






