Sveskemarmelade
Varenr.: 9283610
| Kg. pr. enhed | 15 |
| Enhed | Spand |
| Pr. palle | 44 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1137 kJ / 272 kcal |
| Fedt | 0 g |
| - mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 65,5 g |
| - heraf sukkerarter | 59,9 g |
| Kostfibre | 1,8 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,2 g |
Ingredienser:
Sukker, Glucose-fruktosesirup, Svesker (23%), Vand, Citronsyre E330, Trinatriumcitrat E331, Pektin E440, Kaliumsorbat E202, Tri-calciumcitrat E333, Karamel (E150c). Kan indeholde frugtsten eller dele heraf.





