Wiener-Vals 100/0 NaturAks
Varenr.: 3303004
| Kg. pr. enhed | 12.5 |
| Enhed | Sæk |
| Pr. palle | 48 |
| Pris/kg | - |
| Pris/enhed | - |
Næringsindhold pr. 100 g:
| Energi | 1475 kJ / 352 kcal |
| Fedt | 1,9 g |
| - mættede fedtsyrer | 0,6 g |
| Kulhydrat | 68,8 g |
| - heraf sukkerarter | 5,5 g |
| Kostfibre | 2,7 g |
| Protein | 12,5 g |
| Salt | 0,50 g |
Ingredienser:
HVEDEMEL, sukker, HVEDEGLUTEN, rapsolie, salt, emulgator (E472e), melbehandlingsmiddel (E300, enzymer (amylase, xylanase)).






